Yamaha YDP143B Dijital Piyano (Mat Siyah)

131.250,00TL
Marka:Yamaha
Ürün Kodu: YDP143B
Stok

Yeni YAMAHA YDP-143

Piyanodaki potansiyelinizi Yamaha ARIUS YDP-143 Dijital Piyano ile ortaya çıkartın.

Tüm Dünyada en çok tercih edilen Dijital Piyano olan YDP Serisinin yeni modeli YDP-143, doremusic güvencesi ile standartların üzerinde bir piyano deneyimi sunuyor.

Mat siyah tuşlu YAMAHA GHS klavyeye ve Pure CF Ses İşlemcisi seslerine sahip dijital piyano olan YDP-143, 
gerçekçi bir piyano tuşesi ve geleceğin piyanistlerine uygun bir piyano tonu sağlar. Graded Hammer Standart (GHS) özelliği akustik piyanolarda çalmaya kolay şekilde geçmek için düzgün parmak teknikleri geliştirir. Pure CF Ses işlemcisi Yamaha'nın etkileyici konser piyanolarının etkileyici kayıtları sunar.

İfade gücünüzü destekleyecek gelişmiş piyano sesi

 

Pure CF Ses İşlemcisi, Yamaha'nın çok beğenilen konser piyanosunun titiz bir kaydıyla başlar. Bu kayıt yumuşak bir piyano eserinin hassas dokunuşunu ya da iki elli akorların saf gücünü yaşayabilmeniz için pianissimo'dan fortissimo'ya dinamik seviyeler içerir. Yenilenen polifoni işlemcisi ile, 196 nota polifoni özelliğine sahip YDP-143'ün zorlu repertuarlarla, hatta kompleks piyano eserlerinde, nota kaybetmeden daha da başarılı bir şekilde başa çıkabilmesini sağlar.

Mat siyah tuşlara sahip GHS klavye

Her piyano çalan için akustik piyanonun dokunma hissi çok önemlidir. Yamaha'nın Graded Hammer Standart (GHS) Klavyede pes notalarda daha ağır bir tuşe varken daha tiz notalarda daha hafif bir tepki bulunur. GHS klavyenin uzun zamandır sahip olduğu büyük şöhretle YDP-143 sizin için güvenilir bir ortak olabilir.

YDP143'ü en sevdiğiniz hale getirmek için, parmaklarınızın gücüne ya da çalış stilinize bağlı olarak dokunma hassasiyetini 3 tipten sert, orta ya da yumuşak - biri seçebilirsiniz. Size uyan en sevdiğiniz klavye ayarı ile çalabilirsiniz.

En son akustik teknolojisi, olağanüstü bir ses için Acoustic Optimizer

Acoustic Optimizer yeni, benzersiz bir Yamaha teknolojisidir. Enstrümanın içinde özel bir pozisyon ve tasarım kullanan Acoustic Optimizer rezonansları kontrol eden akustik akışı fiziksel olarak ayarlar ve genel sound'u zenginleştirir. Acoustic Optimizer ile dijital teknolojilerinin birleşimi olağanüstü yüksek bir müzikal ifade becerisi sağlar.

 

Evde rahat çalışma için

Sessiz çalışma yapmak isteyen piyanistler için Akıllı Akustik Kontrol fonksiyonu düşük seslerde bile dengeli, zengin bir tona sahip olabilmeniz için sesi otomatik olarak ayarlar.

Sessiz çalışma için enstrümanda iki kulaklık bağlantı girişi bulunur. İkili kulaklık bağlantısı sayesinde tam bir mahremiyet içinde iki kişi beraber piyano çalmanın keyfini yaşayabilir.

Yarım-Pedal Kontrolü

Kesintisiz ya da yarım damper pedal kontrolü konser piyanolarındaki pedal kullanırken hissedilen detaylı nüansları ve inceliği sağlar. Bu, sustain pedalını daha aşağıya bastırırken nota sustain'ini hafiften tama doğru sürekli olarak arttırmaya izin vererek yapılır.

Damper Rezonansı

Damper Rezonansı akustik piyanolardaki tellerin ve susturucu damperlerin arasındaki sempatik etkileşimi dijital olarak tekrar üretir. Bir performans sırasında damper pedalı kullanıldığında pedaldan ayak çekilene kadar diğer tellerin harmonisi çaldığınız notaları kaplar.

Gelişiminizi kontrol için en önemli özellik: Kayıt.

Her piyano müzisyeni için 2-parçalık şarkı kaydı.

Enstrümanda yerleşik, 2 parçalık şarkı kayıt cihazı performansı yakalayıp daha sonra geri çalarak ilerlemenizi duymak için harika bir yol. Ayrıca kendinizi rahat hissettiğiniz bir tempoda ayrı el egzersizi için sağ ve sol ellerinizi ayrı ayrı da kaydedebilirsiniz. Böylelikle bir elinizle egzersiz yaparken şarkı kayıt cihazı diğerini çalar.

Nota kitabıyla önceden kaydedilmiş 50 piyano eseri

Kitapta mevcut olan 50 klasik piyano eseri, aynı zamanda YDP-143'deki şarkıçalarda mevcuttur.İster her seferinde tek el ile isterseniz yavaşlatılmış bir tempoda istediğiniz hızda bu eserleri çalmayı öğrenin ya da bu şarkıları sadece arka plan müziği olarak dinleyin.

YENİLENMİŞ ÖZELLİKLERİ İLE ÜSTÜN KULAKLIK PERFORMANSI

 

Stereophonic Optimizer özelliği sadece Yamaha'ya patentli özel bie teknolojidir. YDP-143 Piyanonuzu kulaklık ile kullandığınızda otomatik olarak devreye giren Stereophonic Optimizer özelliği, piyanonun sesini size bir salon ambiansını verecek şekilde kulaklığınıza optimize ederek iletir. Böylece, kulaklık kullanarak edindiğiniz bu ses, yüksek akustik özelliklere sahip bir salonda çalıyormuş gibi bir ambians yaşamanızı sağlar. Doremusic'ten satın aldığınız her YDP serisi dijital piyano, size bu deneyimi yaşatacak kaliteye sahip hediye bir kulaklıkla beraber teslim edilmektedir.

YENİDEN GELİŞTİRİLMİŞ BAĞLANTILAR İLE GÜNÜMÜZ TEKNOLOJİSİNE PİYANONUZ İLE BAĞLANIN

Yeni YDP-143, Standart bir USB kablosu ile bilgisayarınıza bağlanıp, MIDI aktarımı yapabilir. Standart USB ile bağlanabilen mobil cihazlar da bu bağlantı yöntemini kullanabilir. iOS cihazları, Yamaha UD-BT01 veya Lightning - USB Kamera Adaptörü kullanarak YDP-143'e bağlanabilir. Böylece bir çok aplikasyonla beraber piyanonuzu kullanabilirsiniz.

Teknik Özellikler

Ölçüler ve Ağırlık

 

ÖlçülerGenişlik1,357 mm
Yükseklik815 mm
Derinlik422 mm
Ağırlık 38 kg

Kontrol Özellikleri

 

KlavyeTuş Sayısı88
TipiGraded Hammer Standard (GHS) Klavye, Mat Siyah Tuşlar
Tuş Hassasiyet AyarlarıSert/Orta/Yumuşak/Sabit
PedalPedal Sayısı3
Yarım Pedal ÖzelliğiEvet
FonksiyonlarDamper, Sostenuto, Soft
PanelPanel Yazım Diliİngilizce

Kabin

 

Tuş KapağıTuş Kapağı TipiSürgülü Kapak
Nota SehpasıMevcut

Sesler

 

Ses İşlemcisiPiyano Ses İşlemcisiPure CF Ses İşlemcisi
PolifoniMaksimum Polifoni Sayısı192
Dahili SeslerSes Sayısı10

Efektler

 

Efekt TipleriReverbEvet - 4 farklı tip
Damper RezonansıEvet
Akıllı Akustik KontrolEvet

Kayıt ve Kayıtlı Eserler

 

Dahili HafızaDahili Hafızada Kayıtlı Eserler10 Demo Şarkı, 50 Piano Yerleşik Şarkı
Kayıt ÖzellikleriKaydedilir Şarkı Sayısı1
Kaydedilir Kanal Sayısı2
Uyumlu Veri FormatıÇalmaStandard MIDI File (SMF) Format 0&1
KaydetmeStandard MIDI File (SMF) Format 0

Fonksiyonlar

 

 Çift Ses BirleştirmeEvet
DuoEvet
MetronomEvet
Tempo Aralığı5 - 280
Transpoze-6 to 0, 0 to +6
TuningEvet

Hafıza Özellikleri ve Bağlantılar

 

HafızaDahili HafızaKullanıcı şarkısı : Bir şarkı yaklaşık 100 KB Bilgisayardan yüklemek için: 10 Şarkıya kadar; Toplam maksimum büyüklük yaklaşık 900KB
BağlantılarKulaklıkx 2
USB TO HOSTEvet

Amfi ve Hoparlörler

 

Amfilikatör6W x 2
HoparlörlerOval (12cm x 6cm) x 2
Acoustic OptimizerEvet

Güç Kaynağı

 

Güç KaynağıAC güç adaptörü : PA-150 veya Yamaha tarafından önerilen alternatifi
Güç Gereksinimi9W (PA-150 ile kullanırken)
30 dakika kullanılmadığında otomatik kapanmaEvet

Aksesuarlar

 

Kutu İçeriğindeki AksesuarlarNota Kitabı50 Greats for the Piano
DiğerKullanıcı Kılavuzu, Çabuk kurulum kılavuzu

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!

Oylama Kötü           İyi

Benzer Ürünler